Poradna: Chtěla bych se zeptat muj dědeček zemřel letos a není

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den chtěla bych se zeptat muj dědeček zemřel letos a není rozvedeny z manželkou s kterou nežil mam narok na jeho dědictvi jako vnučka když mam jméno po nevlastnim otci dekuji a jak zjistim kde je ma dcera pohřbena ve hromadnem hrobečku diky

Brno , Brno-město , 19.09.2008
Odpověď

Zemřel-li Váš dědeček jako ženatý, dědí po něm v první skupině jeho manželka a jeho děti rovným dílem. Až v případě, že by nedědilo některé jeho dítě (tedy Váš otec nebo matka), mohli by nabýt jeho podílu rovným dílem jeho děti (vnuci zůstavitele). Příjmení není důležité, důležitý je stupeň příbuzenství v řadě přímé. Druhé části otázky přesně nerozumím, doporučuji kontaktovat správu nebo správce příslušného hřbitova. Místo pohřbení by měli znát nejbližší příbuzní. Místa pohřbení osob nejsou centrálně evidována a jsou osobním údajem chráněným příslušným zákonem.

, 26.11.2008

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference