Poradna: Chtěla bych Vás poprosit o odpověď týkající se dědictví.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o odpověď týkající se dědictví. Zemřela mi maminka a v dohledné době bude probíhat dědické řízení. Po tatínkovi,jsem stejně jako moje sestra,zdědila 1/4 domu a maminka 1/2.Maminka napsala závěť, ve které odkazuje veškerý svůj majetek mě. Nevím jak postupovat, aby mi sestra vyplatila můj podíl, protože tvrdí, že peníze nemá. Vím, že peníze má, protože jí je pomohli rodiče naspořit. Bydlela s nima v domě, kde bydlí doposud a dům nechce prodat. Poraďte mi prosí, jak postupovat, protože sestra nepřistoupí na dohodu a nevyplatí mi ani 1/2 podílu, i když podle závěti mám nárok na větší podíl. Můžu svůj podíl v domě prodat nebo pronajmout, anebo se mám obrátit na soud? Lze soudně vymáhut můj podíl, jaká je úspěšnost,lhůta než soud rozhodne a jaké náklady? Má vliv na vyplacení podílu součásná nezaměstnanost mé sestry? A ještě poslední dotaz - jaký je rozdíl mezi tržní cenou a odhadem ve znaleckém posudku? Předem moc děkuji za odpověď

Čáslav , Čáslav , 21.12.2009
Odpověď

Není-li dohoda ohledně vypořádání spoluvlastnictví možná, budete zřejmě muset podat příslušnou žalobu, kterou bude spoluvlastnictví vypořádáno. Žalobou se můžete domáhat buď reálnému rozdělení nemovitosti (je-li to možné), případně se můžete domáhat toho, aby soud přikázal jednomu ze spoluvlastníků (buď vám nebo vaší sestře) za finanční náhradu.

Jiří Hora , 03.01.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Benešov u Prahy


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference