Poradna: Chtěla bych Vás poprosit o radu. Byli jsme tři sourozenci,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Byli jsme tři sourozenci, v roce 2005 nám zemřel otec. Svého dědického podílu jsme se vzdali ve prospěch maminky, (jedná se o byt v osobním vlastnictví). Maminka zemřela v roce 2010. Pro zjednodušení situace, všichni jsme nebydleli ve stejném městě, jsme uzavřeli u notáře dohodu, kdy já a bratr přenecháme svůj dědický podíl setře,která bydlela s maminkou ve stejném městě. Mezi sebou jsme uzavřeli a nechali úředně ověřit dohodu, že byt bude prodán, peníze rozděleny na tři stejné díly (tak jak to chtěla maminka) a sestra mě a bratra vyplatí. Taktéž se zavázala, že veškěré náležitosti s prodejem bude s náma konsultovat. Před měsícem náhle zemřel i bratr. Jelikož byt po mamince prodán ještě nebyl, co bude teď dál? Bratr měl sedmiletého syna, ženatý nebyl, pouze žil ve společné domácnosti s jeho matkou. Ráda bych, aby dohoda mezi námi sourozenci byla dodržena ale s tím rozdílem, že dědický podíl mého bratra přejde na jeho syna. Chtěla bych, aby byl založen fond, který dostane v dospělosti a usnadní mu cestu do života. Sestra se mnou nekomunikuje, vyhrožuje, kalkuluje, že si mám uvědomit na koho je byt napsán, nedodržuje naši dohodu o vypořádání. Dokonce jsem se dozvěděla, že část peněz po našich rodičích chce dát přítelkyni mého bratra, což odmítám. Je možná nějaká právní ochrana, aby ona svou část dodržela? Děkuji za odpověď. Bucharová

Praha , Praha 1 , 17.03.2011
Odpověď

Zde velmi záleží na obsahu vaší dohody o vzájemném vypořádání, bez znalosti podrobností obsažených v dohodě nelze dát jednoznačnou odpověď. Nároky po vašem bratrovi by měly obecně přejít na jeho dědice (pravděpodobně syna). Doporučuji obrátit se s dohodou na advokáta.

, 31.03.2011

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference