Poradna: Chtěla jsem poprosit o radu. Přítel má maminku, která

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Přítel má maminku, která vlastní RD. Přítelův táta nežije. Má dvě sestry, které by si na RD činily nárok, i když mamce vůbec nepomáhají. Jedna žije daleko a ta druhá nemá absolutně zájem se na rekonstrukcích a opravách podílet, samozřejmě, že i v případě nemoci, by jsme se o ni postarali s přítelem. Jakým způsobem by mohla jeho mamka jasně stanovit, že po její smrti by RD připadl na syna? Musela by mu ho darovat za života? Dá se tohle nějak v závěti ošetřit, aby si sestry nemohly dělat nároky na RD nebo případné vyplacení? Děkuji za odpověď.

Pardubický kraj , 14.09.2010
Odpověď

Matka vašeho přítele může sepsat v jeho prospěch závěť, je ale třeba respektovat, že všechny děti jsou tzv. neopomenutelnými dědici, což znamená, že nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků

, 27.09.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference