Poradna: Chtěla jsem se vás zeptat,jak je to s dědictvím po

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla jsem se vás zeptat,jak je to s dědictvím po mé zesnulé babičce pokud ani jeden z dětí již nežije,zůstali pouze vnoučata a jdno z nich bylo opatrovníkem zesnulé.Má opatrovník nárok na větší část dědictví,nebo je vše rozděleno stejný dílem.Děkuji předem za odpověd

Ostrov u Karlových Varů , Ostrov , 14.09.2010
Odpověď

V tomto případě všichni dědici nabývají dědictví rovným dílem a i když jedno z vnoučat bylo opatrovníkem zůstavitelky, nárok na větší podíl z dědictví nemá. Dědici však mohou uzavřít dědickou dohodu, v níž opatrovnickou činnost jednoho z vnoučat „dobrovolně zohlední“.

, 27.09.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference