Poradna: Chtěla jsem se zeptat.....zemřel mi někdo,kdo pro mě

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.....zemřel mi někdo,kdo pro mě hodně znamenal,on sám se nikdy neoženil,takže neměl manželku,děti ani vnoučata.Mě si hodně oblíbil,měl mě moc rád,stále mi to říkával....já se o něj starala,nakupovala,kdykoli potřeboval,neváhala jsem a pomáhala jsem mu...potkali jsme se před pětí lety,pro mě to byl dědeček a já pro něho vnučka.....vždycky říkával,že kdyby byl o 30 let mladší,tak by si mě vzal za ženu,a protože mě měl opravdu moc rád,říkával,že po si přeje,abych po něm dědila.Já jsem se tomu vždycky smála a mávla jsem nad tím jen rukou,o smrti jsem nechtěla nic slyšet,protože byl pro mě vším.......milovala jsem ho tolik a znamenal pro mě tak moc,jako nikdy nikdo v životě.Před 14ti dny zemřel,nejblišší dědečka příbuzný je jeho bratr,nikoho jiného neměl,takže by zřejmně jeho bratr měl být dědic ze zákona.Mám ale pocit,že bratr a jeho rodina tuší,že kdyby napsal dědeček závět,kde bych byla uvedena jako dědička já,přišli by o velké dědictví,protože dědeček byl celý život sám a mě říkával,že jednou se budu mít dobře.CHtěla bych vědět,pokud byla napsána dědečkem závět,za jak dlouho bych se to dozvěděla.....jestli vůbec mám možnost se to dozvědět,a jestli jako cizí osoba se můžu zeptat u naší notářky,zda byla sepsaná závěť.DĚKUJI

Kralovice , 04.11.2010
Odpověď

Existuje-li závěť, v níž jste identifikovatelná, pak vás osloví notář, který dědictví vyřizuje. Lhůta může být různá, průměrně 2-3 měsíce. Neexistuje-li závěť ve váš prospěch, nebo nebyla-li nalezena, pak byste k nahlédnutí do dědického spisu musela prokázat právní zájem.

, 17.11.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference