Poradna: Chtela sem se zeptat v srpnu 2007 mi zemrel otec.Do

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobry den chtela sem se zeptat v srpnu 2007 mi zemrel otec.Do dnesniho dne neprislo nic ohledne zaveti.Tatinek zil s druzkou ,ktera mela ucet a veskere otcovi penize chodily tam a ona se ted boji ze by musela ty penize priznat do zaveti zustalo po nem i auto,ktere mel jako invalida a za penize na koupelnu pro invalidy ze bude muset taky priznat dekuji za odpoved

cesky brod , Český Krumlov , 11.04.2008
Odpověď

V případě smrti projedná dědictví okresní soud podle místa posledního bydliště zůstavitele. Úkony soudu v dědickém řízení jsou svěřeny určenému notáři, který mj. zjišťuje, zda zůstavitel zanechal závěť. Jestliže zůstavitel závěť nezanechal, dědí se ze zákona. V tomto případě by do dědictví nespadaly peníze na účtu družky, ale auto ano. Nezanechal-li váš otec žádný majetek, příp. majetek nepatrné hodnoty, mohl soud řízení zastavit. O tom vás nemusí písemně informovat. Doporučuji informovat se na stav dědického řízení na příslušném soudu.

, 14.05.2008

Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference