Poradna: CO VŠE SPADÁ DO DĚDICTVÍ ?

Sekce: Dědictví

Otázka:

DOBRÝ DEN , ZEMŘEL MI MANŽEL - MĚLI JSME UZAVŘENOU MANŽELSKOU SMLOUVU.MUSÍM SE S NEVLASTNÍM SYNEM ZŘÍCT DĚDICTVÍ PROTOŽE MĚL SPOUSTU NESPLATITELNÝCH DLUHŮ KTERÉ VZNIKLY JEŠTĚ PŘED MANŽELSTVÍM ( PODNIKAL A NA JEHO MAJETEK BYL VYHLÁŠEN KONKURZ - KTERÝ SKONČIL LETOS V BŘEZNU TAKŽE V PODSTATĚ ANI NIC NEVLASTNIL JEN TO SPOLEČNÉ CO NEJDE VYŘADIT SE SPOLEČNÉHO JMĚNÍ ) MÁ OTÁZKA JE JESTLI PATŘÍ DO DĚDICTVÍ I OBVYKLÉ VYBAVENÍ BYTU. PROSTĚ ŘEČENO ZABAVÍ MI NOTÁŘKA KDYŽ SE ZŘEKNU DĚDICTVÍ I MOU POSTEL ?

LIBEREC , Liberec , 01.11.2012
Odpověď

Do dědictví patří veškerý majetek Vašeho manžela. Pokud tedy postel patřila manželovi, bude obsahem dědictví, stejně jako jakékoliv jiné vybavení domácnosti. Předpokládám však, že toto vybavení je obsahem společného jmění manželů, tedy do dědictví spadne jen polovina tohoto majetku.

Marta Ptáčková , 11.11.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference