Poradna: dar

Sekce: Dědictví

Otázka:

Nevlastní (stejný otec) svoboná bezdětná sestra darovala mým dětem za živa větší obnos peněz. Pokud se náš bratr bude u notáře dožadovat uspořených peněz ¨'sestra nedávno zemřela', musím to přiznat? Děti byly dospělé a darovací smlouva nebyla sepsána. Rodiče již nežijí, děti neměla, žila sama.

Opava , Opava , 09.11.2012
Odpověď

Bratr se daru Vašich dětí dožadovat nemůže. Předpokládám, že sestra nezanechala závěť. V tom případě se dědicem stává Váš bratr a Vy, každý bude dědit rovným dílem. Peníze, které sestra za života darovala Vašim dětem, se obsahem dědictví nestávají a bratr na ně nemá žádný nárok. Ten by částečně měl jen v případě, že by dědici byly i Vaše děti (což se stane např. pokud Vy byste dědictví po sestře odmítla). V každém případě by bratr musel prokázat, že ono darování skutečně proběhlo. Pokud nebyla sepsána darovací smlouva, tak toto bratr nemá jak dokázat. Vy a Vaše děti toto samozřejmě můžete popřít, přiznávat to nemusíte.

Marta Ptáčková , 04.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference