Poradna: Darování dědictví nezletilé

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den , vlastním byt a mám 2 dcery , jednu vlastní a jednu osvojenou. Chtel bych, aby byt zdědila 11 letá vnučka od mé vlastní dcery . Je možné darovat byt nezletilé ? Co je pro to třeba udělat ? Nehci aby byt zdědila má sovojená dcera , protoze si neustále pujčuje a byt by ihned chtela prodat a vnucka by nemela nic . Dekuji moc za odpoved

České Budějovice , České Budějovice , 02.01.2013
Odpověď

Byt lze darovat i nezletilé, nicméně k uzavření darovací smlouvy je třeba svolení soudu. V první řadě je tedy potřeba sepsat onu darovací smlouvu, kterou však za sebe nepodepíše nezletilá vnučka, ale její opatrovník (ideálně její rodič). Smlouva samotná však po podpisu ještě nebude platná. Je třeba podat k okresnímu soudu návrh na schválení právního úkonu za nezletilého, kde Vy i opatrovník vylíčíte, že je to vnučce ku prospěchu. V případě, že soud v ničem neuvidí problém, po výslechu Vás a opatrovníka darovací smlouvu  schválí.

Marta Ptáčková , 09.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference