Poradna: darování nebo přepis bytu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu.Muj otec zemřel letos v březnu.žil s družkou ta také zemřela před dvěma lety a v té době otec napsal byt na jejího syna.Toto sem se dozvěděla až po otcově smrti.Ani o smrti otce mi dedali vědět. Ani k notáři sem zatím nebyla přizvána ani žádný dopis nic.Co mám prosím dělat. Děkuji za odpověd.

Karolinka , 05.09.2012
Odpověď

Notář Vás jako dveru zůstavitele bude kontaktovat (v případě, že chce mít jistotu, zjistěte si na okresním soudě posledního bydliště otce, který notář dědictví projednává a kontaktujte jej sama). Vzhledem k tomu, že jako dcera jste neopominutelný dědic, část dědictví získáte. Pokud však otec přepsal byt na člověka, který dědicem není, nelze toto již nijak změni

Marta Ptáčková , 10.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference