Poradna: Dědění dluhu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, s přítelem jsem si před lety vzali úvěr (dlužník byl přítel, já byla přistupitel k závazku) na rekonstrukci domu, úvěr nám dali, ale byl zastaven matčin dům. S přítelem jsme se pak rozešli a já dál splácela úvěr sama. Přítel zemřel a jelikož jsme již dlouhou dobu spolu nebyli, tak jsem se nestala dědicem dluhu. úvěr jsem ale stále platila a čekala jak dopadne dědictví. Nyní asi po 6-ti letech je konečně dědictví vyřízeno a věřitel, kterému dluh platím mi oznámil, že na základě ukončení dědictví nelze úvěr po zemřelém převést na jinou osobu a tudíž mě ponechávají pouze jako korespondeční osobu k tomu úvěru a že mám platit dál. Přijde mi to divný, nedávno mě věřitel informoval, že úvěr budou muset pravděpodobně odepsat. Bohužel nejsem dědic, takže usnesení soudu o dědictví se ke mně nedostane. Postupují správně nebo bych si měla najmout právníka? Jak můžu platit dluh, který ani po dědickém řízení není psaný na mě? Co vím, tak se právoplatní dědicové dědictví po příteli zřekli. Velice děkuji za pomoc.

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 27.12.2011
Odpověď

Zde by asi opravdu bylo nejlepší poradit se s nějakým advokátem a ukázat mu všechny dokumenty k úvěru. Zřejmě můžete být za dluh a splácení odpovědná z titulu přistoupení závazku (tj. ne jako dědic) a po smrti přítele ste zůstala vůči věřiteli jediným dlužníkem. Bez dokumentace nelze věc lépe zhodnoti

Marta Ptáčková , 25.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference