Poradna: DĚDĚNÍ DRUŽSTEVNÍHO PODÍLU A 2 DĚDIČKY

Sekce: Dědictví

Otázka:

Vroce 2009 mi zemřel otec,jsme 2 sestry dědičky,u notáře jsem souhlasila s návrhem sestry,že se družst.podíl napíše na ní a já budu v bytě bydlet,po 2 letech mě sestra vystěhovala,že prý nemám na nic nárok,nemám svou polovinu dědictví,to ,že budu v bytě bydlet byla jen naše ústní dohoda,nyní si byt pronajímá a nechce jej prodat a mě vyplatit,podala jsem žalobu u soudu na vypořádání dědictví,musím zaplatit soudní poplatek 21tis.kč ,který nemám,požádala jsem o osvobození od soud.poplatků,to mi bylo zamítnuto i když mám malý plat,sestra ohledně dědictví se mnou nekomunikuje ,jak mám polovinu dědictví získat?Děkuji za odpověd

Liberec , Liberec , 20.10.2012
Odpověď

Jediná možnost domoci se svého práva je návrh, který jste již k soudu podala. Pokud však není ve Vašich možnostech soudní poplatek uhradit, a soud Vám osvobození od poplatku nepřiznal, tak bohužel jiná cesta není.

Marta Ptáčková , 11.11.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference