Poradna: dědic je hledanou osobou

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu,jak se postupuje v případě,že jedním z dědiců je hledaná osoba.Zemřela mi maminka a k notáři jsme se dostavili já a otec,mám ještě bratra o kterém už dva roky nemáme žádné zprávy-prokazatelně se schovává,protože je hledaný pro neplacení alimentů-to jsme notáři nahlásili.Prosím jak dlouho se bude notář pokoušet bratra najít?Nebo prostě po nepřevzetí pošty ho již hledat nebudou?Pokud i v tomto případě platí,že zásilka se považuje po deseti dnech za doručenou a on se k notáři nedostaví,jak to potom bude s jeho dědickým podílem?Jde pouze o podíl na družst.bytě rodičů a hlavně dluhy,které si maminka udělala právě proto,aby jemu pomohla.Moc děkuji za odpověď M.Porubská

Klášterec nad Ohří , Klášterec nad Ohří , 20.12.2011
Odpověď

V případě, že zůstavitel zanechal dědice, avšak není známa jeho adresa nebo dokonce ani jeho jméno, pokusí se nejprve notář tyto údaje zjistit. Nepodaří-li se potřebné údaje o dědici zjistit, vyrozumí soud dědice neznámého (neznámého pobytu) o jeho dědickém právu vyhláškou, a současně jej vyzve, aby ve stanovené lhůtě dal o sobě vědět. Stane-li se tak, jedná s ním soud dále jako s účastníkem řízení o dědictví. Nepřihlásí-li se dědic neznámý (neznámého pobytu) v určené lhůtě, má se za to, že zůstavitel žádného takového dědice nezanechal.

Marta Ptáčková , 28.12.2011

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference