Poradna: Dědické podíly

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den, obracím se na Vás o radu. Zdědila jsem pozemky na Moravě. Ráda , bych se s těmito pozemky vypořádala prodejem, ale nemohu, jelikož jsme tři spoluvlastníci, každý vlastníme 1/3 pozemku. Obě původní majitelky už nežijí a děti mají na Slovensku, kde se k dědictví nikdo nepřihlásil.Ráda bych věděla, jak nejlépe postupovat v této záležitosti.Pokud bych podala návrh na projednání dědických podílů na soud,, jak vysoké přibližně budou náklady? Mají vůbec slovenští dědicové nárok na nepřihlášené dědictví zde v Čechách? Děkuji.

Varnsdorf , Varnsdorf , 17.01.2012
Odpověď

Zde bude nezbytné podat návrh na dodatečné projednání dědictví. Náklady nesou dědicové rovným dílem a vychází se z obvyklé hodnoty pozemků, resp. spoluvlastnických podílů. Dědictví, které nikdo nenabude, připadne státu. Až po dodatečném projednání dědictví lze uvažovat o prodeji nebo vypořádání podílového spoluvlastnictví.

Marta Ptáčková , 16.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference