Poradna: Dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, nedávno mi zemřel dědeček. Měl jediného syna - mého otce, který již také nežije, případný podíl tedy přechází na mě jako jedinou dceru. Protože s jeho současnou manželkou, nevlastní matkou mého otce, nevycházím zrovna nejlépe, mám jeden dotaz. Jakým způsobem zjišťuje příslušný notář, kdo bude zahrnut do dědického řízení? Pouze na základě informací od nejbližších pozůstalých nebo má k dispozici nějaký centrální registr? Obávám se, že by totiž dědova manželka na mě mohla "zapomenout". Mohu já např. zjistit, který notář byl soudem pro toto dědické řízení přidělen? Jedná se totiž o jiný kraj. Děkuji za odpověď.

kraj Vysočina , 30.12.2012
Odpověď

Notář si v první řadě pozve toho, kdo vypravoval pohřeb. Z informací této osoby pak zjišťuje okruh pozůstalých. Notář má informace i např. z matriky, přesto se však může stát, že se o některém dědici nedozví. Notáře každopádně můžete pro jistotu kontatovat sama. O tom, který notář byl přidělen, se dozvíte dotazem okresnímu soudu posledního bydliště zesnulého

Marta Ptáčková , 09.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference