Poradna: dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v prosinci umřel tchán. Nyní si povolala notářka tchýni k projednání pozůstalosti a zjistila, že oba vlastnili menší pozemek, na který si v roce 1992 půjčil jejich starší syn 100.000,- u České Spořitelny, které zřejmě doposud nesplatil, neboť je na pozemku zástavní právo.Rodiče nebyli upozorněni ani vyzvání k tomu, aby za syna dluh splatili, neboť mu ručili právě tím pozemkem. Zajímalo by mě tedy, jak bude probíhat dědické řízení a KDO bude zodpovědný za dluh staršího syna? Může se tchýně vzdát dědictví, ikdyž s tchánem souhlasila a podepsala zástavní právo na pozemek? Může se můj manžel(jejich druhorozený syn) vzdát dědictví? Jinak tchán nevlastnil žádný majetek, bydlel s tchyní v domě s pečovatelskou službou.... Děkuji za odpověď a přeji hezký den. aluska

Bruntálsko , 21.01.2013
Odpověď

Za dluh je zodpovědný stále syn a nikdo jiný. Pozemek samozřejmě může být zděděn, ale dědic si musí být vědom toho, že na něm zástavní právo stále vázne. Zděděním pozemku po tchánovi však rozhodně není zrušen dluh jejich syna. Vzdát dědictví se však může jak tchýně, tak i Váš manžel.
*****

Marta Ptáčková , 22.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference