Poradna: Dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, Prosím o radu ve věci dědického řízení. Jako oprávnění dědici jsme tři sourozenci a otec. Po mamince budou součástí dědictví hotovost na účtech (cca 50 000 kč) a několik pozemků v hodnotě též cca 50 000, kde je různý počet vlastníků s podílem, např. 1/9, 1/87, 1/170. Tyto pozemky nejsou ani v blízkosti našeho bydliště, takže o nich nemáme bližší informace, pouze co jsme zjistili z výpisu katastrálního úřadu. Jeden ze sourozenců je ve výkonu trestu a dluhy, které má vůči věřitelům převyšují jeho podíl z dědictví. Rádi bychom věděli, jak postupovat, aby podíl z dědictví sourozence s dluhy nepřipadl na úhrady dlužných nároků věřitelů, popřípadě, zda by mohl dostat hodnotu svého dědického podílu v pozemcích namísto finanční hodnoty. Zároveň prosím o radu, co udělat pro to, abychom mohli sourozence zastupovat. Nepředpokládáme, že by mu byla umožněna účast na dědickém řízení, vzhledem k jeho pobytu v nápravném zařízení.

Klatovy , Klatovy , 26.01.2013
Odpověď

Bohužel Váš sourozenec dědit bude. Protože dluží, nesmí dělat nic, co by jakkoliv krátilo věřitele. Nemůže tedy ani odmítnout dědictví. Tento právní úkon by byl považován za neplatný. Podíl, který zdědí, tak půjde na úhradu dluhů. Zastupovat jej můžete na základě písemné plné moci.

Marta Ptáčková , 27.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference