Poradna: Dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. S rodiči se řadu let nestýkám. Po úmrtí otce mi matka sdělila, že se dohodla s notářkou o relizaci dědické řízení bez moji účasti. Lze se bránit npř. trestním oznámením na notáře , stížností na notářské komoře, požádání soud o pozastavení platnosti výkonu dědictví? Může mi notář odmítnout poskytnutí informace o dědickém řízení ?

, Brno-venkov , 01.05.2023
Odpověď

Pokud bylo co dědit, nemohla by se matka s notářem bez jakékoliv Vaší účasti dohodnout na vypořádání dědictví. Doporučuji kontaktovat notáře a zjistit, jak bylo v dědictví postupováno. Jako dcera zemřelého máte právo na informace a nahlédnutí do spisu. Tak zjistíte, jak dědické řízení proběhlo. Bez Vaší účasti by mohlo proběhnout jen ve spcifických situacích - např. pokud Vás otec vydědil, případně pokud po otci byl zanechán jen majetek nepatrné hodnoty.

Pavel Kuchynka , 07.05.2023

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference