Poradna: dědické řízení bylo zastavenu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den žádám Vás o radu. Můj otec zemřel,dědické řízení bylo zastavenu z důvodu, že po sobě nezanechal žádný majetek. Po více než roce se mé matce ozval právník ze společnosti Home Credit, kde měl otec nabrané 2 půjčky o kterých má matka nic nevěděla až do jeho smrti, a kde jí nyní vyzívají k uhrazení celé výše z důvodu manželské solidarity. Chtěla jsem se zeptat, zda je její povinností opravdu tyto dluhy zaplatit v celé výši. Děkuji

Brno , Brno-město , 17.10.2011
Odpověď

Tak pokud si otec vzal půjčky za manželství, pak je vaše matka za dluhy odpovědná opravdu z titulu solidarity manželů a jejich společného jmění manželů, které tvoří i závazky manželů. Možnou, avšak dosti problematickou obranou by bylo, že vaše matka o těchto půjčkách nevěděla a že výše půjček přesahovala běžné hospodaření manželů. Z titulu dědice vaše matka odpovědná není.

Marta Ptáčková , 27.11.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference