Poradna: dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o radu. Pokud zamřel manžel a já mám na sebe penzijko a mám i životní pojištění, bude to součástí řízení? Jedná se o společný majetek SJM? Manžel má totiž dítě z prvního manželství ještě. Zda se o to budu muset dělit, když je to moje penzijko a pojištění?

, Zlín , 21.02.2023
Odpověď

Pojištění nebývá součástí dědictví, to se většinou řeší mimo. I u spoření záleží, jak je to nastaveno s daným finančním ústavem. Většinou je v těchto případech určena "osoba obmyšlená", která v případě smrti získá finanční plnění, mimo dědické řízení. Pro přesnou odpověď doporučuji obrátit se na příslušnou pojišťovnu, finanční ústav atp.

 

Pavel Kuchynka , 27.02.2023

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference