Poradna: Dědické vypořádaní mezi sourozenci po zemřelém otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dědické vypořádaní mezi sourozenci po zemřelém otci proběhlo u notáře 13.8.2007 Jaká je časová lhůta, kdy nabyde právní moci. Spěcháme s vyřízením. Děkuji za odpověď.

, 01.10.2007
Odpověď

Usnesení, kterým bylo dědické řízení skončeno, nabude právní moci 16. den po doručení poslednímu z účastníků dědického řízení za podmínky, že proti němu v odvolací lhůtě, která činí 15 dní od doručení účastníkovi, žádný z nich nepodá odvolání. Lhůta začíná běžet den následující po dni, ve kterém bylo usnesení doručeno. Pokud poslední den lhůty připadá na víkend, nebo státem uznaný svátek, končí lhůta nejbližší následující pracovní den.

Jiří Švehla , 24.10.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference