Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, vysvětlení. Nedávno nám bohužel náhle zemřel tatínek (76let). Bez sepsání závěti. Takže do vlastnictví bude patřit nemovitost + pozemek a peníze. Zůstalo nás 6 dětí + 2 (děti, jiná matka) a maminka. Nás 6 dětí se chceme dědictví zříct, aby část připadla mamince. Jak se bude dále postupovat s těmi ostatními dětmi? Bude je muset jejich "nevlastní" matka vyplatit ? I pokud nebude mít dostatečné finance ? (pobírá důchod) Jak se bude dále postupovat, když oni se dědictví nebudou chtít zříct ? Děkuji Vám za odpověd. Jitka K.

Jičín , Jičín , 23.05.2013
Odpověď

Dědiců po tatínkovi bude 9. 8 dětí a manželka. Každý z nich bude dědit rovným dílem. U notáře se samozřejmě 6 dětí a maminka můžou dohodnout, že maminka zdědí podíly oněch 6 dětí. Další dvě děti však mají stejná práva jako ostatní dědicové. Budou mít tedy každý nárok na 1/9 dědictví (tedy i část nemovitostí). Pokud tyto dvě děti neodmítnou nebo se s nimi maminka nějak nedomluví, stanou se spoluvlastníky nemovitostí, případně je maminka bude muset vyplatit. Finanční možnosti maminky v tomto případě nejsou rozhodující.

Marta Ptáčková , 26.05.2013

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference