Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na to, zda když za života mamky mi bude z její strany darována část nemovitosti (každý nyní vlastníme 1/2) po darování budu tedy majitel celé nemovitosti sám, zda je možný, že by má sestra mohla toto darování v případě úmrtí matky napadnout v dědickém řízení (mám na mysli to, zda by mohla se soudně domáhat, že má nárok na dříve darovanou část nemovitosti, kterou mi darovala matka za svého života? Děkuji

Pha , 13.08.2013
Odpověď

Nikoliv. Pokud Vám matka daruje svou část nemovitosti, tak se setra již ničeho nedomůže. Je však potřeba upozornit, že k hodnotě tohoto daru se v dědictví přihlíží - např. pokud by matce v dědictví zbylo již jen auto, tak to již celé zdědí celé Vaše sestra, protože Vy jste od matky za života dostal nemovitost, která má hodnotu vyšší. Na dům však sestra nárok nemá v žádném případě.

Marta Ptáčková , 11.10.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference