Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v roce 1997, když mě bylo 16 let, mě umřel otec, s matkou už byl rozvedený a žil s družkou. Nikdy se nám nikdo neozval, jestli jsem něco zdědila? Ani nevím kam jsem měla jít se přihlásit o dědictví a ani nevím zda je dědictví už promlčené.Děkuji za odpoveď

Liberecký kraj , 15.10.2011
Odpověď

Na příslušném okresním soudu podle posledního bydliště vašeho otce můžete požádat o nahlédnutí do spisu a dohledat dědické rozhodnutí, týkající se vašeho otce. Zjištění pro vás bude mít spíše jen informativní charakter, protože právo oprávněného dědice na vydání dědictví se promlčuje po uplynutí 3 let od skončení dědického řízení.

Marta Ptáčková , 23.10.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference