Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,když mi zemřela maminka,proběhlo dědické řízení a v něm jsem získala polovinu bytu s tím,že čtvrtinu vyplatím sestře,ale po čase přišel od sestry dopis,že se dědicví zříká a nic nechce.Ten dopis nebyl ani notářsky ověřený,tak nevím jestli se nemusím bát,že si třeba za pět let nevzpomene a nebude chtít ty peníze.A ještě jedna otázka)momentálně vlastním půlku bytu já a půlku otec,který chce byt prodat s tím,že nám dá každé 50tis. a jen on prý může s bytem disponovat a já do toho nemám co mluvit.Může ho prodat beze mě,když já ho prodat nechci?

STRAKONICE , Strakonice , 11.06.2012
Odpověď

Dědictví se není možné vzdát po ukončení dědického řízení. Sestra má nárok na vyplacení čtvrtiny bytu. Pokud se této části chce skutečně vzdát, sepište spolu krátký dokument, kde sestra podepíše, že vzdává svého práva na vyplacení. Otec takto jednat nemůže. Může disponovat pouze se svou polovinou a to tak, že ji může prodat, ale nejdříve ji musí nabídnout ke koupi Vám. Až poté když nepřijmete, tak ji může prodat třetí osobě. V žádném případě není oprávněn prodat celý byt bez Vašeho souhlasu.

Marta Ptáčková , 09.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference