Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Před 8 lety zemřel tchán,manželovi na základě darovací smlouvy daroval dům, ve kterém teď bydlím.Manžel mě zemřel před 2 lety,v péči mě nechal vlastní matku, která má v domě zřízené věcné břemeno užívání.Ozvala se manželova sestra, že jí můj zemřelý manžel dluží 150 tisíc.V usnesení soudu o dědictví po tchánovi,posléze po manželovi není nic takového uvedeno, o "dluhu" jsem nic doposud nevěděla.Jak mám postupovat?Má na peníze nárok?Chce mě zažalovat.Děkuji

Strážnice , Strážnice , 17.10.2012
Odpověď

Jakožto dědic byste byla odpovědná za dluh manžela, ikdyž tento dluh nebyl řešen v dědickém řízení. Odpovědná byste byla pouze do ceny nabytého dědictví. Druhá věc je však to, zda pohledávka manželovy sestry není již promlčená, a pokud ano, tak zda je prokazatelná (např. podepsaná smlouva atd.). Doporučuji od manželovy sestry zjistit, kdy dluh měl vzniknout (pokud to je déle než 3 roky, tak již její nárok zanikl) a případně si od ní vyžádat kopii případné smlouvy či směnky (pakliže nic takového nemá, tak případné soudní řízení nevyhraje).

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference