Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den , zemřel mi tatínek a s maminkou měli domek cca za 2 mil Kč, napsaný na oba. Jiné aktiva ani dluhy neměli. My jsme tři děti a chceme aby domek zůstal mamince. Jak se to dá udělat (vzdání se dědictví? a co vnuci?) a musí být odhad domu, když zůstane spolumajitelce? Uvádět do dědictví náklady na pohřeb? Odměna notáři se vypočítává z aktiv + pasiv ? Děkuji za odpověď. S pozdravem L. Jurásek

Olomouc , Olomouc , 15.11.2012
Odpověď

Pokud se dědictví vzdáte, dědictví přejde na Vaše děti (vnuky zůstavitele). Ti se samozřejmě mohou také vzdát. Jednodušší řešení ale bude, že všichni tři sourozenci a maminka uzavřete u notáře dědickou dohodu, ve které se dohodnete, že Vaše podíly na domku zůstanou mamince. Odhad ceny domu nejpíše budete muset udělat, kvůli výpočtu odmeny notáře. O tomto se však poraďte přímo s ním. Odměna notáře se vypočítává z hodnoty dědictví (ve Vašem případě z poloviny ceny domku), hradí ji ten, kdo reálně dědí (tedy to bude Vaše maminka). Náklady na pohřeb nese dědic - ve Vašem případě by to tedy byla maminka (neboť bude jediný dědic). Obecně však platí, že pokud mezi Vámi vzájemně nejsou spory a jste schopni na všem se domluvit, tak vypořádání dědictví nebude problém a vše dohodnete přímo u notáře.

Marta Ptáčková , 04.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference