Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, Mám žijící rodiče a tři sestry. Na každou z nich otec přepsal různé nemovitosti.Já mám dostat byt, ve kterém rodiče bydlí. Pokud ovšem jeden z rodičů(otec) umře dřív než sepíše závěť, jak to bude s dědictvím bytu ve kterém rodiče žijí? V rodině nemáme žádné problémy,ale zajímalo by mě, jak je to po právní stránce. Děkuji moc za odpověď

Brno , Brno-město , 16.11.2012
Odpověď

Dědily byste všichni (tedy Vy, Vaše sestry i Vaše matka). Do jednotlivých podílů se však započítávají i dary, které dědicové dostali ještě za života zůstavitele. Pokud tedy otec daroval Vašim sestrám nemovitosti, tak se jejich hodnota započte do dědictví - stručně řečeno o to víc byste Vy měla dostat a o to méně Vaše sestry. Pokud nemáte v rodině problémy, v dědickém řízení by nebyl problém se domluvit tak, že onen byt připadne Vám.

Marta Ptáčková , 04.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference