Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,je mi 60 let jsem vdaná,můj manžel má dvě dcery z prvního manželství.Já jsem měla syna,který bohužel náhle zemřel..byl ženatý ,ale s manželkou nežil již se rozváděl,protože měl přítelkyni a s ní má 3 letou holčicku (kterou miluji nadevše)ale problém je v tom ,že jeho manželka je ted vdova a ještě, aby toho nebylo málo tak má v manželství 3 děti ,které nejsou mého syna!!(dukyzy máme)My chceme ,prosím podradit a zeptat se,kdo po mě bude dědit??a hlavně nechci,aby po mě dědili cizí děti a i manželka mého syna ??!!a jak postupovat ,aby má vnučka (pravá)dostala mé dědictví..Doufám,že jsem to napsala dobře je to složité..Děkuji mocccc za odpověd..

Praha , Praha 1 , 17.11.2012
Odpověď

Ze zákona by po Vás dědil Váš manžel a Vaše tříletá vnučka (dcera zemřelého syna) a to každý jednu polovinu. Manželka Vašeho syna dědit nebude, stejně tak nebudou dědit její děti, protože nejsou potomci Vašeho syna, tedy ani Vaši. Pokud jsem Vás dobře pochopil, jediný Váš žijící potomek je právě zmíněná tříletá vnučka, která po Vás bude dědit. Pokud byste sepsala závěť, můžete určit, že po Vás zdědí i všechno

Marta Ptáčková , 04.12.2012Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference