Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, obracím se na vás s otázkou a radou, naše sousedka letos ovdověla, její manžel měl 3 děti s prvního manželství, ona bydlí v bytě, kde vlastní 1/2, ta druhá je součásti dědictví. Teď jí bylo vyměřeno, že každému z dětí musí vyplatit 61000 kč, má důchod 12000kč+ vdovský po manželovi 1956kč,peníze na vyplacení v hotovosti nemá, proto bych se chtěla zeptat, kolik jí mohou přikázat měsíčně splácet? Kolik jí musí zůstat na měsíc k zaplacení výdajů? Náklady na byt jsou měsíčně celkem 5700kč (plyn, elektrika, voda, fond oprav, telefon)A jak dlouho může trvat výplata dědictví. Děkuji moc za odpověď.

Vítkov , Vítkov , 04.12.2012
Odpověď

V tuto chvíli sousedce nikdo nemůže přikázat, kolik má splácet. Záleží jen a pouze na to tom, jak se s dalšími dědici dohodne. Pokud k dohodě nedojde, budou se svého nároku dědicové muset domáhat soudní cestou, kdy budou Vaši sousedku žalovat (neboť samotné rozhodnutí o dědictví není exekuční titul). Pokud by nezaplatila ani následně, přebere celou věc exekutor, který peníze může vymáhat např. srážkami z důchodu. Pro všechny zúčastněné by však bylo nejlepší se na určitých splátkách domluvit, řešit celou věc přes soud a exekutora je zbytečné a nákladné (i z pohledu ostatních dědiců - dětí zemřelého).

Marta Ptáčková , 20.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference