Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Před měsícem mému příteli zemřela maminka a byl poté u notářky, která mu byla přidělena. Maminka vlastnila dva byty, chatu a garáž k jednomu z bytů. Můj dotaz je takový to: zajímalo by mě, jak se vypočítává odměna notářce, zda je nutné, dle jejího tvrzení, znalecký posudek na uvedený majetek, kdo o znalecký posudek musí zažádat, zda notářka nebo dědici, kdo platí náklady s tím spojené a zda je nezbytné nechat si dělat znalecké posudky i v případě, že se dědici dohodnou o rozdělení majetku. Dále jsem se dočetla, že se dědici mohou dohodnout s notářkou na vdýši odměny aniž by se dělal znalecký posudek. Moc Vám děkuji za odpověď

Praha , Praha 1 , 04.12.2012
Odpověď

Odměna notáři se skutečně počítá z hodnoty dědictví, je tedy nutné si znalecký posudek nechat zpracovat. Toto musíte zařídit a zaplatit Vy. Je možné se s notářkou na výši její doměny domluvit a nemuset tak znalecký posudek vypracovávat, ale toto záleží čistě na ní. Pokud znalecký posudek bude vyžadovat, budete jej muset dodat. A to i v případě, že mezi dědici dojde k dohodě.

Marta Ptáčková , 20.12.2012Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference