Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

V roce 1988 jsem jako jedinná dcera zdědila po otci 1/2 rodinného domu (matka se svého podílu z dědictví zřekla v můj prospěch ). V roce 1994 jsem získala 2. polovinu domu od matky darem. Od tohoto roku jsem jediným vlastníkem nemovitosti. Letos zemřel můj manžel, se kterým jsem uzavřela manželství v roce 1971. Při první schůzce u notáře mi bylo zděleno, že v katastru nemovitostí zjistili kolaudaci přístavby na této nemovitosti v roce 2002. Přístavbu financovaly naše děti, které zde obě trvale bydlí se svými rodinami. Je možné, aby byla přístavba předmětem dědického řízení? Co bych já a naše děti dědictvím získaly , když jediným majitelem nemovitosti na katastru jsem já? Děkuji za odpověď-

Mnichovice , 01.01.2013
Odpověď

Pokud přístavbu financovali Vaše děti, nepředpokládám, že by toto mělo být předmětem dědického řízení. Doporučuji o tomto informovat notáře.

Marta Ptáčková , 09.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference