Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o radu.Před 14 dny mi zemřel otec. Byl ženatý v Německu. V ČR mě v soukr. vlastnictví byt, ke kterému mi dal Pnou moc, abych se starala o pronájem, placení poplatků atd. Mám v otázce dědictví něco podnikat, zajímat se, nebo vyčkávat, zda mi příjde nějaká obsílka atd. Je žena mluví jen německy, nikdy jsme spolu nemluvily a ohledně dědictví na pohřbu nepadlo ani slovo. Otec zemřel u své sestry na Slovensku, ta se o něj na jeho žádost starala cca 3 měsíce až do jeho smrti. Je možné, že otec ještě před smrtí daroval "byt" sestře jako poděkování, a pokud ne, kdo by byt dědil, pokud byl otec vlastníkem ještě před sňatkem s německou manželkou ? Děkuji za odpověď. Slaná

Brno , Brno-město , 07.01.2013
Odpověď

Jestli otec byt sestře daroval, zjistíte na katastru nemovitostí. Pokud nikoliv, tak byt bude předmětem dědictví. Neznám bohužel německé právo, ale byt se nachází v ČR, věc by se tedy měla řešit podle českého práva bez kolize s právem německým. První otázkou je, zda-li otec zanechal závěť. Pokud ano, bude se postupovat podle ní. Pokud nikoliv, bude se dědit ze zákona. V tomto případě bude veškerý otcův majetek (tedy i včetně bytu) rovným dílem rozdělen mezi Vás a jeho manželku (a případně ještě další děti zemřelého, pokud nějaké měl).

Marta Ptáčková , 17.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference