Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,probíhá dědické řízení po otci.Dědici jsme dva. Já a můj bratr.Jedná se o dům. Bratr chce ode mne pol.domu odkoupit ve formě splátek. Paní notářka nám navrhla,že přepíše celý dům do katastru nemovitostí na mého bratra za těchto podmínek.Do pěti let mi bratr splatí částku na které se dohodneme.Nemusím se bát? Nebudu mít nemovitost ani peníze.A co se stane, když mi bratr nebude moci splatit dluh, ke kterému se zaváže? Děkuji

Pardubice , Pardubice , 28.01.2013
Odpověď

Riziko spočívá pouze v tom, že kdyby Vám bratr přestal platit, musela byste se tohoto nároku domáhat žalobou u soudu. Sice byste takřka s jistotou vyhrála, nicméně řízení je časově a finančně náročné. Následně by na bratra byla vypsána exekuce. Jako jisté řešení doporučuji bratra přesvědčit k podepsání uznání dluhu s přímou vykonatelností u notáře. Nebo dům do katastru napsat na oba dva s uzavřením smlouvy, že ve chvíli, kdy Vám bratr vše splatí se přepíše jen na něj. 

Marta Ptáčková , 29.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference