Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Kdo bude účstníkem dědického řízení,když bratr byl bezdětný a vdovec,rodiče již nežijí.Nyní se ozývají neteře,ze strany jeho zemřelé manželky,že jim odkázal veškerý majetek.Máme se sestrou nárok na dědictví jako jediní žijící příbuzní v tak zvané přímé linii?Jako ojednavatel pohřbu,budu přizván k dědickému vyrovnání.Děkuji za odpověď.

Česká Lípa , Česká Lípa , 21.02.2013
Odpověď

K dědickému řízení bude v první řadě přizván vypravitel pohřbu, tedy
Vy. Následně notář bude zjišťovat okruh dědiců. Ze zákona po bratrovi
budete dědit Vy a Vaše sestra, neboť jakožto sourozenci zemřelého jste
jeho nejbližší příbuzní. Pokud však bratr nezanechal závěť, ve které s
dědictvím naložil jinak. V tom případě by dědictví bylo rozděleno tak,
jak je uvedeno v závěti. Pokud však závěť bratr nezanechal, dědit
budete Vy a sestra, nikoliv bratrovy neteře ze strany zemřelé
manželky.

Marta Ptáčková , 24.02.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference