Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Hezký den,prosím vás,mam dotaz na dědictví,umřela mi matka asi před třemi lety,ale nežil jsem s ní od svých deseti let a ani neviděl,(je mi 40let),o úmrtí mi řekl otec,poté jsem s bratrem byl pozván k saudu,ohledně dědictví,ale má matka žila 200km jinde,a tudíž nám zdělili u našeho trvalého bydliště na saudě,že nás také budou informovat ohledně dědictví i ze soudu z bývalého bydliště matky,a stále bez odezvy,jen by mě zajímalo,zda to tak dlouho trvá,nebo se to nijak neřeší,kdyby nebylo co dědit,a také zda by byla matka zadlužená před svým umrtím,tak jestli se ty dluhy poté vztahujou i na nás,v rámci dědictví.Doufám že jsem to napsal dostatečně srozumitelně pro vaší případnou odpověď,a za tu vám opravdu moc děkuji.Nechci o sobě zatím psát žádné informace,doufám že mě pochopíte.S pozdravem romino-,prosím o odpověd,prostředím emailu.

jižní čechy , 27.02.2013
Odpověď

Doporučuji kontaktovat notáře, který dědictví vyřizuje. Pokud nevíte,
který notář dědictví řeší, kontaktujte okresní soud posledního
bydliště zemřelé a požádejte o kontakt na příslušného notáře. Co se
týká dluhů, tak dluhy můžete zdědit maximálně do výše zdědného majetku
(zjednodušeně řečeno - nemůžete zdědit tolik dlůhů, abyste ve finále
byl v mínusu). Každopádně byste měl být předem poučen o tom, že
dědictví můžete odmítnout. Po tak dlouhé době spíše předpokládám, že
po matce nebylo co dědit, proto bylo dědické řízení zastaveno. Přesně
Vám však odpoví onen notář.

Marta Ptáčková , 03.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference