Poradna: dědictvi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych se informovat raději dříve a podle toho jednat,po zkušenostech vím,že dědictví dělá v rodině nepřátelé.Jsem vdaná a mám z prvního manželství zletilého syna.S manželem jsem vdaná 14 let a veškerý majetek jsme nabyli v manželství.Manžel je bezdětný-má sestru(s dvěma syny)a matku.S manželem by jsme chtěli,aby veškerý majek v případě naší smrti,dědil můj syn.Mám dotaz-kdyby se mě i manželovi stalo něco součastně(např. autonehoda...,kdo bude po manželovi dědit?Jestli je nutná závěť? Děkuji za odpověď.

Pardubice , Pardubice , 28.03.2013
Odpověď

Ve Vašem případě doporučuji, aby manžel sepsal závěť kdy ze své dědice
ustanoví Vás a Vašeho syna. Protože ze zákona po Vašem manželovi Váš
syn dědit nebude. Závěť by nebyla nutná pouze v případě, že manžel
zemře první - za této situace byste dědila všechno Vy a následně po
Vás Váš syn. Pokud byste zemřela první Vy, tak Vaše dědictví bude
rozděleno mezi Vašeho syna a manžela, nicméně po následné smrti
manžela již Váš syn nebude. A stejně tak v případě, že byste zemřeli
oba najednou. Váš podíl majetku by dědil Váš syn, nicméně manželův
podíl nikoliv. Manželovým dědicem je za současného stavu jeho matka.

Marta Ptáčková , 28.03.2013

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference