Poradna: Dědictví- družestevní byt

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,zemřela mi maminka-vdova a do dědictví spadá družestevní byt.Dědici jsme dva,já a bratr.Na předběžném řízení u notářky jsme byli upozorněni,že vlastníkem bytu může být pouze jeden z nás.Nabídla jsem bratrovi 2 varianty řešení.Byt prodat a o peníze se rodělit rovným dílem nebo jsem ochotna bratra vyplatit.Obojí odmítá.Pokud se věc bude řešit soudně,prosím jaká jsou kriteria podle kterých se rozhoduje.Nechtěla jsem to řešit touto cestou,ale bohužel se obávám,že k tomu dojde přes veškerou mou snahu o domluvě.Bratr říká,že peníze nepotřebuje,navíc že mne může okamžitě vyplatit,ale že by radši zůstal u stávajícího stavu-pronájem bytu,což je dle mého názoru nemožné.Já bych si musela na vypalcení půjčit,ale jsem ochotná,v zájmu klidného vyřešení a bez soudního tahání.Omlouvám se a děkuji za brzkou odpověd.

Vlašim,okr.Benešov , 21.10.2012
Odpověď

Pokud je bratr ochotný si byt nechat a Vás vyplatit, což se ve výsledku kryje s Vámi nabízenou možností byt prodat a peníze si rozdělit (tedy v obou případech Vy nebudete mít byt, ale polovina Vám bude vyplacena), tak nevidím důvod, proč na bratrovu verzi nepřistoupit. Pokud věc bude rozhodovat soud, tak se obávám, že za dané situace (tedy bratr má k dispozici peníze, kterými by Vás vyplatil, a a naopak Vy peníze na vyplacení nemáte), by pravděpodobně soud stejně tozhodl, že byt bude bratrův a Vy budete vyplacena

Marta Ptáčková , 11.11.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference