Poradna: Dědictví a dluhy

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, který byl spolumajitelem rodinného domku s mojí matkou. V domě žiju ještě já, jediná dcera, s mými dětmi.Já mám několik exekucí, které mi strhávají ze mzdy.Jeho dědicové budeme nejspíše já s mamkou, když už má pouze sestru.Co mám udělat, aby nám exekutoři nezabavili dům...

Morava , 01.12.2012
Odpověď

Vaše situace není jednoduchá. Dědictví odmítnout nemůžete (neboť byste tímto poškodila veřitele), tzn. že se prakticky nemůžete vyhnout tomu, abyste se stala vlastníkem 1/4 domu. V tomto případě je pak na exekutorech, jestli na Vaší část domu uvalí exekuci (praktické to však pro exekutora není - nemohou zabavit celý dům, ale pouze část, která Vám bude patřit (tedy 1/4). 1/4 domu je však prakticky neprodejná).

Marta Ptáčková , 20.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference