Poradna: Dědictví bytu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím, je možné zdědit dekret na státní byt? Jsem vdova a žiju už víc jak 20 let s přítelem ve státním bytě, dekret je napsaný na něho, ale mám zde také trvalé bydliště. Nyní, když už jsme staří, začínáme řešit otázku dědictví. Kdyby se s ním něco stalo, mám šanci v bytě zůstat bydlet? Nebo podmínkou je sňatek? Sama žádnou nemovitost nemám, syn vlastní domek v jiném městě, ale tam mu nechci překážet, navíc stále pracuji v Brně. Prosím, poraďte nám. Děkuji Věra

Brno , Brno-město , 19.08.2013
Odpověď

V posledních několika málo letech se právní řád v pohledu Vašeho problému často měnil. Aktuálně je situace taková, že pokud by Váš partner (který není manželem) zemřel, tak dojde k přechodu nájmu bytu na Vás. Ovšem pronajímatel (obec) musí s tímto přechodem na Vaši osobu souhlasit (písemně).  Další podmínkou je, že sama nesmíte vlastnit jiný byt nebo dům. Důležité je také zmínit, že tento "nový" nájem má platnost pouze na dva roky od smrti partnera - to však neplatí, pokud by Vám bylo v okamžiku smrti partnera 70 a více let. Obecně pak záleží, jak se dohodnete s pronajímatelem.

Marta Ptáčková , 11.10.2013

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference