Poradna: Dědictví bytu přepsaného jen na jedno ze tří dětí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Moje babička má 3 děti, 2 dcery a jednoho syna. Vzhledem k tomu, že je potřetí vdaná a její současný manžel má dceru s kterou se nestýká nechala byt přepsat jen na jedno ze svých dětí, aby na byt neměla nárok dcera manžela. Bohužel se, ale dceři na kterou je byt napsaný podařilo rozhádat babičku s druhou dcerou a synem a tak je nám jasné, že na dědiství ohledně bytu nebudou mít právo. Chci se zeptat, jak to jde? JEstli, když babička přepsala byt na jedno z dětí, jsou ostatní děti bez nároku na dědictví nebo mají nějakou šanci, že bys něco dostaly? Moje maminka se o babičku celý život starala, pomáhala atd a syn s ní byl též v kontaktu. Bez kontaktu jsou až od této rozepře, ale i přesto moje maminka i strý by babičce pomohli až na tom bude špatně. Mají narok na dědictví bytu nebo ne? Lze toto případně nějak napadnou , kdyby třetí dcera nechtěla ostatní sourozence vyplatit? Děkuji za Vaši odpověď.Jeřábková

Praha , Praha 1 , 19.06.2012
Odpověď

Do dědictví je nutno započítat i dary, které dědic dostal od zůstavitele za jeho života. V tomto případě tedy i onen byt, který babička přepsala na jednu z dcer. V případě, že babička zemře a bude probíhat dědické řízení (a za předpokladu, že babička tedy nemá další takto hodnotný majetek), musí být dědictví mezi všechny tři sourozence být rozděleno stejně. Tzn. dcera, která má byt bude muset ostatní vyplatit nebo na ně část bytu převést. O tomto postupu se následně poraďte s notářem, který bude dědictví projednávat. Problém by mohlo způsobit jen to, že by babička sepsala závěť, kde by další dvě děti vydědila. Proto doporučuji, aby s babičkou byli v kontaktu, a jak píšete, aby jste jí pomáhali atd. K vydědění pak nebude splněn zákoný důvod.

Marta Ptáčková , 09.09.2012Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference