Poradna: dedictvi druzstevniho bytu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, chctel bych se zeptat na pripadny postup pri dedictvi druzstevniho bytu. V byte v Praze zije moje matka (otec zemrel jeste v 80tych letech) a byt je druzstevni. Byt nadobudli jesete za komunismu jako manzele. V pripade smrti moji matky (jsem jediny syn), by jsem byl jediny dedic, nebo by cast pripadla druzstvu? Druha otazka je, podle ceho se stanovuje castka na odkup bytu do OV? A jaka je bezna cena za odkup od druzstva? dekuji pekne.

Slovensko , 04.03.2013
Odpověď

V tomto případě byste nedědil byt, nýbrž by na vás přešla členská
práva družstva. Vlastníkem bytu totiž není Vaše matka, ale družstvo.
Matka je členem družstva, a je tedy jejím právem byt užívat. A v
případě její smrti budete dědit nikoliv byt (který je stálem majetkem
družstva), ale právo byt užívat, stal byste se členem družstva. Co se
týká odkupu družstva, toto záleží na konkrétním družstvu, své dotazy
tedy musíte směřovat tam.

Marta Ptáčková , 06.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference