Poradna: dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu - mám bratra (máme společnou matku i otce) a naši rodiče se již před 40 lety rozvedli - otec se znovu oženil a má další dva syny - tím pádem máme i my s bratrem dva další "nevlastní sourozence" (s těmito sourozenci máme společného tedy jen otce) - můj vlastní bratr je svobodný a bezdětný - oba rodiče jsou již po smrti. Kdo by byl případným dědicem, kdyby můj vlastní bratr zemřel? Pouze já, jako vlastní bratr, nebo i oba nevlastní bratrové, s kterými nás pojí pouze otec? Děkuji moc za odpověď, Jirka K.

, Hradec Králové , 19.10.2020
Odpověď

Všichni sourozenci mají v dědictví stejnou pozici. Nezáleží, zda jsou plnorodí (oba stejné rodiče) nebo polorodí (jen jeden společný rodič).

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference