Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat. Naše maminka která zemřela žila v Čechách,měla české občanství a narodila se v Polsku.Nyní po ní probíhá dědické řízení.V Čechách po ní ze sestrou dědíme dům,ale zjistili jsme,že v Polsku má nějaké pozemky z dalšími 7 sourozenci.Pozemky nejsou rozděleny,ale mají je jako celek.Chci se zeptat zda se toto zahrnuje do dědictví tady v ČR a řeší se to u nás,nebo to řeší v Polsku na jejich úřadech.Paní notářka nám řekla,že pokud se dědictví v Polsku zdáme,tak přijdeme o dědictví také tady v ČR a že to musí řešit ona.Je pravda,že to musí řešit ona?vždyť o tom ani nevěděla.Je možné si to vyřešit v Polsku na jejich úřadech osobně?Děkuji za odpověď. S pozdravem Renata

, Liberec , 06.12.2018
Odpověď

Dědictví nemovitostí se řeší vždy ve státě, kde se nemovitosti nacházejí. Český notář není oprávněn o tom rozhodovat.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Mgr. Petr Moos

Sekce: Psychická pomoc, Město: Liberec


ISIDA centrum s.r.o.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Česká Lípa


MUDr. Jindra Friedrichová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Semily
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.