Poradna: Dědictví - Mohu dát mému příteli plnou moc

Sekce: Dědictví

Otázka:

vždy jsem si myslela,že jakmile budeme se sestrou vyřizovat dědictví,tak jsme v pohodě...nejsme,protože má manžela,který se začal do toho plést.Může do tohoto zasáhnout?Já jsem vyřizovala pohřeb,budou kontaktovat zpočátku jen mne,nebo nás obě?Mohu dát mému příteli plnou moc,aby za mne vše vyřizoval ohledně dědictví?

Zlín , Zlín , 16.12.2011
Odpověď

V předběžném šetření si soud/notář zejména opatří údaje potřebné pro zjištěníokruhu dědiců a pro zjištění zůstavitelova majetku, dluhů, zda zanechal závěť, aj. Vyřizovala-li jste pohřeb, je možné, že budete kontaktována jako první. Ano, přítele můžete zmocnit, aby vás v dědickém řízení zastupoval.

Marta Ptáčková , 28.12.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference