Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu ohledně dědictví. Jsme tři sourozenci, dva z nás bydlí v domě s rodiči, třetí mimo. O dům se staráme my-co bydlíme zde (nová fasáda, střecha, zateplení, zlepšování a úprava okolí), třetí sourozenec ničím nepřispívá a ani nepomáhá. Hodnota domu se těmito úpravami dost zvedla. Jak by to prosím bylo, kdyby otec,na kterého je dům napsán, zemřel? Hraje nějakou roli, že jsme s bratrem do domu investovali nemalé peníze i když je dům vlastně pořád otce(matka není zapsaná v katastru)? Jak by dědil třetí sourozenec, když vlastně nepřispěl ani korunou? Děkuji za Vaši odpověď.

, Most , 02.01.2019
Odpověď

Dědické řízení by se tímto mohlo dosti zkomplikovat. Doporučuji, aby otec sepsal závěť, ve kterém podíly svým dětem určí (s přihlédnutím k vloženým investicím). Bez závěti by pro pro Vás mohlo být složité prokazovat, kdy a co jste do domu investovali a mohl by zbytečně vzniknout vleklý spor.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference