Poradna: Dědictví na Slovensku - Plná moc

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, příteli zemřela matka, přítel je národnosti slovenské, jako byla jeho matka a je i sestra. Jak vyřešit Plnou moc pro sestru, která je druhým dědicem, aby nemusel jezdit na Slovensko tak, aby nebyla Plná moc sestrou zneužitelná a jak zařídit u advokáta, aby byl přítel kontaktován v Čechách (poštou?

ČR Praha , 22.02.2012
Odpověď

Plnou moc lze udělit i na dálku - např. zaslat poštou. Formulář lze vyžádat od pověřeného notáře, v plné moci lze vymezit úkony, na které se plná moc vztahuje a co všechno je zmocněnec oprávněn za zmocnitele činit. Stejně tak lze notáře požádat, aby blo doručováno přímo zastoupenému a nikoliv zástupci (zmocněnci).

Marta Ptáčková , 30.03.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference