Poradna: dědictví nižší než požadovaná částka za pohřeb od vypravovatele pohřbu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den! Já, můj brat a náš strýc jsme dědici po zemřelé babičce. Její manžel je mrtvý, naše matka taktéž a tak jsem do dědictví zařazeni my s bratrem(po naší matce) a náš strýc, s který s náma řadu let nekomunikuje. Když babička zemřela, pohřeb zařizoval náš strýc ( babičky syn). Nedal nám vědět ani to, že babička zemřela, nekomunikuje s náma a domáhá se teď po nás zaplacení části babiččiného pohřbu. Když s bratrem dědictví po babičce omítneme, musíme se podílet i na zaplacení toho pohřbu? Pokud dědictví přijmeme (byť v menší hodnotě než je cena, kterou po nás chce strýc za babiččin ohřeb), musíme mu část za pohřeb zapalatit? Děkuji.

Kladno , Kladno , 07.11.2012
Odpověď

Pokud dědictví odmítnete, tak pohřeb hradit nemusíte. Na nákladech na pohřeb jsou povinni se podílet pouze dědicové (tedy ti, co opravdu něco zdědí). Pokud dědictví přijmete, tak se na nákladech na pohřeb budete muset podílet, avšak jen do výše dědictví. Ve Vašem případě tak bude jednodušší dědictví odmítnout - v tom případě Vaše podíly stejně zdědí strýc a nebude moci se po Vás ničeho domáhat. Pokud dědictví přijmete (a toto je dle Vašeho popisu menší než náklady na pohřeb), tak strýci toto stejně budete muset zaplatit.

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference