Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Otec mi loni daroval a přepsal traktor v 3D puzzle, rozebrány do posledního šroubku. V dubnu otec zemřel a bratr mě nyní osočil, že traktor má cenu cca 300 tisíc a že se s ním mám vyrovnat. Ale cena při darování mohla být kolem 50 tisíc. Vrazila jsem do něj spoustu peněz a manžel času. Jak mám v tomto případě dál postupovat. Děkuji za odpověď.

, Pelhřimov , 16.06.2023
Odpověď

Pokud se toho bratr bude v rámci dědického řízení domáhat, tak může dojít k tomu, že daný dar bude započten na Váš dědický podíl (jinými slovy - zbytek dědictví se bude rozdělovat podle toho, jako byste traktor již zdědila Vy). Nicméně k tomuto kroku se přistupuje u význačných darů, jako je např. nemovitost. U Vámi popsaného daru nevidím reálně, že by se toho bratr domohl. Každopádně je na bratrovi, aby činil příslušné kroky, nikoliv na Vás. Doporučuji se o tom pobavits notářem, který dědictví projednává.

Pavel Kuchynka , 21.06.2023

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference